Program III edycji programu Festiwalu Kultury Kanadyjskiej

poniedziałek, 24 sierpnia 2016

Studencko-doktorancka konferencja naukowa w ramach

IV Festiwalu Kultury Kanadyjskiej

Kanada a Świat

Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

18-20 listopada 2016 roku


Studencko-doktorancka konferencja organizowana w ramach IV Festiwalu Kultury Kanadyjskiej w Krakowie skupiać się będzie na problematyce kanadyjskiej od strony globalnej. Gdzie spotykamy Kanadyjczyków w wydarzeniach historii światowej XIX i XX wieku? Czy Państwo Klonowego Liścia jest postrzegane jako poważny gracz we współczesnych stosunkach międzynarodowych? Jakie wynalazki i osiągnięcia naukowe zawdzięczamy Kanadyjczykom? Który z kanadyjskich artystów wniósł niebagatelny wkład w kulturę światową? Chcielibyśmy, aby konferencja Kanada a Świat miała charakter interdyscyplinarny. Dlatego też do uczestnictwa oraz nadsyłania referatów zapraszamy szerokie grono zainteresowanych: badaczy stosunków międzynarodowych, historyków, politologów, prawników, kulturoznawców, socjologów, filologów oraz innych przedstawicieli nauk humanistycznych, prawniczych i społecznych, pragnących podjąć dyskusję nad znaczeniem obecności kanadyjskiej w świecie na przestrzeni lat.

Czekamy na prezentacje zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim. Z autorami przyjętych abstraktów skontaktujemy się najpóźniej do 31 października 2016. Planowana długość prezentacji nie może przekraczać 15 minut. Dla przyjętych osób przewidywana jest opłata konferencyjna w wysokości 80 PLN, którą należy uiścić do dnia 6 kwietnia 2016 roku włącznie. Udział w konferencji w charakterze słuchacza jest bezpłatny.

Zaznaczamy również, że po IV FKK planowane jest wydanie recenzowanej i punktowanej publikacji pokonferencyjnej, o szczegółach której powiadomimy prelegentów biorących udział w naszym wydarzeniu.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących konferencji lub innych punktów programu IV Festiwalu Kultury Kanadyjskiej prosimy o kontakt pod adresem: festiwalkulturykanadyjskiej@gmail.com. Wszystkie informacje będą na bieżąco udostępniane i aktualizowane na stronie internetowej.